Navigační menu

Menu

    


Vzkazy
Uživatelské menu
Kategorie: Akce, stalo se ...

Potápění se žralokem tygřím v Jižní Africe

Potápění Zdeňka Pajdly mezi predátory v Jižní Africe.


Pokud máte dojem, že se potápění na Výklekách, Heřmanicich či Senci anebo v exotickém Dahabu zdá fádní, mám pro Vás jeden tip a to "Potápění s tygřím žralokem" .

Měl jsem možnost v malé vesnici Unkoomas kousek od Durbanu potápět se s těmito predátory, navíc se připletli žraloci píseční, útesoví a jiná havět včetně velryb (ale to byla náhoda). Pro zájemce o potápění v těchto lokalitách se nábízejí dvě možnosti:
1. Samostatní cestovatelé se přihlási na adresu www.africanwatersports.com south africa a vlastně si domluví podmínky potápění přímo s majitelem báze Waltrem Bernadisem a výsledek je na domluvě.
2. Druhá možnost je oslovit Richarda Jaroňka, který pravidelně v prosinci a dubnu jezdí fotit tyto predátory a vytvořit skupinu lidí se společným zájmem Tiger shark.

S Richardem jsem absolvoval dvě cesty a tady je můj postřeh. Letenky se kupují hromadně a maximum účastníků je 6 max 8 dá se uplatnit sleva na skupinu.Letěli jsme vždy z Vídně s mezi přistáním do Johanesburgu a tam přestoupili na vnitrostátní let do Duranu odtud 60 km transfer autem do Unkoomasu. Počítejte dobu cesty na 25 hodin.
Ubytování u Valtra velmi slušné, bazén k dispozici snídaně v ceně ubytování. Každý trip čítá 5 ponorů,na moře se vyjíždí v 9 hod 8 m.gumákem a hledají se žraloci, někdy se to podaří hned jindy to trvá i dvě hodiny. Zakrmí se a jde se na věc. Návnada je v bubnu od pračky zavěšená v 7 m hloubce na bojce. My se držíme bubnu a člun sleduje boji,za ponor se ujede i 10 km,ten kdo se ztratí od bubnu a hned se nevynoří má problém,že posádka člunu ho ve vlnách nemusí vidět a může nastat nedobrovolná cesta směr austrálie.Ale můžu ručit že všichni se drží bubnu jako čerti,navíc Vás hlídá Valtr. Ponor je jeden za den a mají toho všichni dost jak po fyzické stránce tak i svou roli hraje psychika.Večer se jde na večeři do místních hospůdek na pořádný kus masa. Slušná večeře s lahví vína asi 300 kč.
Dále je možné zajet do Durbanu na pitvu žraloka pokud nějaký skončí v ochraných sítích,možnost návštěvy nedaleké krokodýlí farmy. My jsme si pobyt individuelně prodloužili o týden a cestovali na sever do Dračích hor s projížďkou rezervace Kwa zulu-natal safari velmi hezká záležitost. Auto se dá půjčit za tisíc kč na den, ale je nutné složit kauci deset tisíc.

Ponory s těmito predátory jsou sugestivní a stále živé, já to považuji za vrchol své potápěčské kariéry.

Zdeněk Pajdla

FOTO z akce

VIDEO z akce

print Formát pro tisk

 
shout box
Navigační menu

Menu

img

Doporučujeme

    

Hledej
  Zadejte klíčová slova podle kterých chete na stránkách vyhledávat.
Designed by simon.cz