Navigační menu

Menu

    


Vzkazy
Uživatelské menu
Kategorie: Akce, stalo se ...

Dahab - Egypt 2008

Potápění v Egyptě v okolí Dahabu v listopadu 2008.

Dahab, malá beduínská vesnice, vystavěná na okraji pouště při východním pobřeží Akabského zálivu, se Sinajským pohořím v pozadí. Nachází se asi 90 km od Sharm El Sheikh a 135 km od izraelského Eilatu. Máte zde pocit téměř autentické atmosféry středovýchodní obchodní stezky. Zlatý písek, palmy pohupující se ve větru, tyrkysové moře a díky rozdílnému proudění vzduchu nad pouští a mořem téměř trvalý větřík. Atmosféra tohoto místa je hezká a romantická, s nekonvenčními kavárnami, restauracemi, hotýlky a řadou menších obchůdků.

Potápění v okolí Dahabu patřilo opravdu k těm nejlepším zážitkům z podvody. Všechny ponory jsme měli zorganizované přes potápěčskou bázi LightHouse včetně jídla a ubytování v hotelu.
Základna se nachází přímo nad krásným korálovým útesem. Na tomto útesu se dá případně také provézt seznamovací ponor, noční ponor a nebo po celý den šnorchlovat a obdivovat svět Rudého Moře. Veškerá komunikace probíhá v českém popřípadě slovenském jazyce. My jsme byli hodně spokojeni jak s potápěním, tak s organizací na bázi a určitě se sem budeme rádi vracet.

V blízkém okolí se nachází řada vyhlášených potápěčských lokalit jako: Blue Hole, The Canyon, Bells atd.

FOTO z akce        VIDEO z akce

LOKALITY v okolí Dahabu:

print Formát pro tisk

 
shout box
Navigační menu

Menu

img

Doporučujeme

    

Hledej
  Zadejte klíčová slova podle kterých chete na stránkách vyhledávat.
Designed by simon.cz