Navigační menu

Menu

    


Vzkazy
Uživatelské menu
Kategorie: Akce, stalo se ...

Gruner See - Rakousko 2013

Překrásná lokalita v Alpách v Rakousku, jezero s křišťálově čistou vodou.

Dne 17.5.2013 jsme vyrazili brzo ráno směrem přes Vídeň na potápění do Rakouska na alpské jezero s křišťálově čistou vodou ve štýrském pohoří Hochschwab. Cesta trvala cca pět hodin a najeli jsme asi 900 km tam i zpět. Ubytování jsme měli zamluvené v místním penzionu rodiny Russold. Pěkný penzionek, čisto, teplo a vydatná snídaně je určitě vstupenkou také na příští rok.

Potápí se z parkoviště u penziónu Gasthaus Seehof, který stojí tak 50m od jezera. Za ponor se platí 9 € za potápěče, pokud jste ubytování někde poblíž a prokážete se stvrzenkou z penzionu, dostanete slevu a platí se 8 €. Plnění lahví na místě (lahev 15l za 13,50 €), kvalita vzduchu nic moc, nechali sme si jednu flašku nafoukat a vzduch byl cítit hodně olejem.

Zdrojem vody v jezeře je tání z okolních hor a kopců. Voda je hodně studená (cca 5°C), ale byli zde i hodně otužílí jedinci v mokrých oblecích. My mezi ně nepatřili a dobře jsme se do vody oblékli.
Jezero Gruner See patří asi mezi nejčistější jezera v Evropě, hloubka je max.10m, ale potěší každého kdo má rád čistou vodu. Při potápění v jezeře se Vám otevře úžasné podvodní scenérie v křišťálově čisté vodě a v ní na okrajích jezera se prohánějí kapitální pstruzi.

Rádi se sem budeme vracet.

FOTO z akce

VIDEO z akce

print Formát pro tisk

 
shout box
Navigační menu

Menu

img

Doporučujeme

    

Hledej
  Zadejte klíčová slova podle kterých chete na stránkách vyhledávat.
Designed by simon.cz